Leden 2016

Nový vzhled blogu

29. ledna 2016 v 12:29 Tento blog
Ahoj.
Rozhodla jsem se změnit vzhled blogu. Neměla jsem čas udělat nějaký návod, proto dnes nebude. Budu ráda, když zahlasujete v anketě, jak se Vám nový design líbí.

Skleněný trůn

25. ledna 2016 v 15:05 Knížky
Autor: Sarah J. Maasová
Ilustrátor: Není
Počet stran: 389
Rok vydání: 2015

Celaena, nejlepší nájemný vrah, je uvězněna v dolech Endovieru. Princ Dorian jí nabídne, že se může stát jeho bojovnicí na turnaji o místo králova bojovníka. Pokud vyhraje, po čtyřech letech bude svobodná. Celaena nabídku přijme. Vyhraje ale Celaena? Na turnaji jsou největší zabijáci z celé země. K tomu ještě nějaký záhadný tvor zabíjí ostatní bojovníky. Co to je? A jaké úmysly má král s vítězem turnaje?

Můj dojem: Kniha je napínavá, romantická a zajímavá. Jediné co mi vadilo, bylo to, že se autorka více nerozepsala v kapitolách o disciplínách a turnaji.


Květináč

22. ledna 2016 v 17:07 Vyrábění
Ahoj.
Inspirace, pokud by si někdo chtěl namalovat zimní květináč. Vím, že jedno oko je nakřivo, ale malovala jsem to na hodně malý květináč.
Příští týden proběhnou na blogu změny. Můžete se těšit. Usmívající se


Příšerné příběhy strýce Montaguea

18. ledna 2016 v 15:14 Knížky
Autor: Chris Priestley
Ilustrátor: David Roberts
Počet stran: 210
Rok vydání: 2011

Hlavním hrdinou v knize je Edgar, který jde navštívit svého strýce Montaguea do jeho starého domu. Zaujmou ho vystavené předměty a tak mu strýček vypráví jejich ponurou historii. Když odvypráví všech deset příběhů, jejichž hrdiny jsou obvykle děti, dozví se Edgar od strýčka hroznou věc. Naoko nesouvisející příběhy začínají zapadat do sebe a přichází čas na poslední vyprávění. Vyprávění o strýci Montagueovi.


Můj dojem: Kniha na mě působí pozitivně, je čtivá a autor v knize skvěle vystihuje atmosféru jednotlivých příběhů.


Hvězda

15. ledna 2016 v 16:09 Vyrábění
Ahoj.
1. část návodu na jednoduchou hvězdičku je pod článkem, 2. část je zde.


Nová rubrika

12. ledna 2016 v 19:07 Tento blog
Ahoj.
O tomto článku přemýšlím už nějaký čas, ale až teď jsem se rozhodla ho napsat. Chtěla bych začít psát novou rubriku. Bude se jmenovat knížky, jelikož čtení je můj veliký koníček. Vždy napíši o čem knížka je, ale pouze kus děje, protože nechci prozrazovat celý příběh nebo zápletku, autora a ilustrátora.
Rubrika by měla vycházet jednou nebo dvakrát do měsíce, podle toho, jak budu stíhat psát články. Ostatní rubriky budou vycházet stále, tudíž některé týdny by vyšli dva články. Vím, že i tak je to málo, ale alespoň něco.
Určitě mi můžete navrhnout nějaké knížky pod tento článek a když budu mít čas, možná si je přečtu. Tak zatím u dalšího článku. Smějící se

Koule z pětiúhelníků

8. ledna 2016 v 15:17 Vyrábění
Ahoj.
Po delší době vychází opět nějaký návod.
Na tuto kouli potřebujete 12 pětiúhelníků, které nastřihnete tak, jak je to červeně vyznačeno na šabloně ( šablona je obrázek číslo 4, zvětšená je v galerii ). 2. část návodu a ukázka další barevné varianty jsou zde.


Vyřazovačka 3

6. ledna 2016 v 20:50 Oddechové články
Vyhrál obrázek s číslem 3.


Rok 2016

1. ledna 2016 v 0:00 Oddechové články

ŠŤASTNÝ NOVÝ ROK 2016!


Dáváte si předsevzetí? Pokud ano, můžete se pochlubit v komentářích.

Děkuju, že jste došli až na konec stránky.