Březen 2016

Velikonoční dekorace 2

26. března 2016 v 8:38 Vyrábění

VESELÉ VELIKONOCETygří sága: Tygrovo prokletí

21. března 2016 v 15:08 Knížky
Autor: Colleen Houcková
Ilustrátor: Není
Počet stran: 404
Rok vydání: 2012

Kelsey si hledá na léto brigádu. Nabídnou jí práci na dva týdny v cirkuse, kde by pomáhala s prodejem lístků, suvenýrů a krmením zvířat. Kelsey nabídku přijme. V cirkuse ji zaujme bílý tygr Ren, se kterým se spřátelí. Má pocit, jako by mezi nimi bylo jakési pouto. Ke konci její brigády se v cirkuse objeví pan Kadam, který má zájem o tygra. Chce ho převést do přírodní rezervace v Indii. Slečně Kelsey nabídne, aby jela s ním a postarala se o Rena. Hlavní hrdinka se nechá přemluvit a letí s ním do Indie. To ještě ale neví, co všechno se může stát.

Můj dojem: Pokud jste milovníkem fantasy a romantiky, neváhejte si knihu přečíst. Autorka vymyslela originální příběh. Chválím použití slov v indickém jazyce i zařazení některých bohů do děje. Čtenář se tak dozví něco i o indické kultuře.
Možná bych drobátko vytkla předvídavost příběhu v některých situacích, ale těchto situací je pomálu. Několik scén z knihy je i vtipných, ale jsou tu i části knihy, které jsou nudné a nevadilo by mi, kdyby je autorka vynechala. Celkově hodnotím knihu za velmi povedenou.


Knihu mi půjčila kamarádka.

Velikonoční dekorace

16. března 2016 v 14:03 Vyrábění
Tentokrát vychází článek dneska a ne v pátek. Je to kvůli tomu, že na dnešní dekoraci jsem použila semínka trávy a ty musí vyrůst. Snad se Vám dekorace líbí. Nezapomeňte udržovat v kelímku vodu. Stačí jen počkat, až semínka vyrostou.


Muzeum Lega Tábor

11. března 2016 v 14:56 Výlety
Pokud navštívíte muzeum čokolády a marcipánu v Táboře, doporučuji, aby jste se zastavili i v muzeu Lega.
Expozice je rozdělená do několika tématických okruhů. Prohlédnout si můžete například Sochu Svobody, Eiffelovu věž či Tower Bridge. Určitě Vám neuniknou scény z Harryho Pottera, Simpsonů nebo Indiana Jonese. Od června 2013 je výstava rozšířena o Star Wars kolekci. Některé modely tvoří i motůrek, který můžete ovládat.
Velké plus dávám muzeu za to, že návštěvníci obdrží i informační listy, ve kterých najdou zajímavosti o modelech.
Pokud se chcete podívat na další fotografie, stačí kliknou sem.


Příšerné příběhy vánoční

7. března 2016 v 15:03 Knížky
Autor: Chris Priestley
Ilustrátor: Lucie Straková
Počet stran: 118
Rok vydání: 2015

Pokud jste četli předešlé díly (Příšerné příběhy strýce Montaguea zde), věřím, že Vás tyto nezklamou. V knize najdete sedm příběhů, které spojuje motiv Vánoc. Z některých se Vám až tají dech, když jste doma sami a čtete přitom. Je zajímavostí, že předešlé díly ilustroval David Roberts. Proč ne tedy i tento? Ve Velké Británii kniha vyšla pouze jako e-kniha, proto české vydání ilustrovala Lucie Straková.

Můj dojem: Názor na příběhy je stejný jako u minulého dílu. Děj Vás naprosto pohltí a Vy nemůžete přestat číst. Trochu mě zkalmalo, jak málo příběhů v knize je. Můj názor, že je to skvělá knížka, to ovšem nemění.


Muzeum čokolády a marcipánu Tábor

4. března 2016 v 15:43 Výlety
Po opravdu dlouhé době je tu další článek do rubriky výlety. Jak jste si už mohli všimnout z nadpisu, budu psát o muzeu čokolády a marcipánu v Táboře.

V katakombách muzea na Vás čekají čerti a trpaslíci, kteří zaujmou nejvíce asi děti. Přesuneme-li se o patro výš, můžeme si prohlédnout exponáty z marcipánu a čokolády. U každého je nasán autor, jak dlouho ho trvalo vyrobit, z čeho je a jak se exponát jmenuje. Vystavené předměty jsou z různých kategorií. Od panenek Barbie přes animované filmy až po módu.
Své znalosti si můžete rozšířit zhlédnutím krátkých naučných filmů o kakau, čokoládě a výrobě pralinek.
V přízemí se také nachází čokolatérie, kde lze uplatnit kupón na malou ochutnávku, která je v ceně vstupenky.
A nakonec podkroví, kde jsou opět exponáty, malý kinosál a rukodělná dílna.

Více fotek je v galerii.