Tygří sága: Tygrovo prokletí

21. března 2016 v 15:08 |  Knížky
Autor: Colleen Houcková
Ilustrátor: Není
Počet stran: 404
Rok vydání: 2012

Kelsey si hledá na léto brigádu. Nabídnou jí práci na dva týdny v cirkuse, kde by pomáhala s prodejem lístků, suvenýrů a krmením zvířat. Kelsey nabídku přijme. V cirkuse ji zaujme bílý tygr Ren, se kterým se spřátelí. Má pocit, jako by mezi nimi bylo jakési pouto. Ke konci její brigády se v cirkuse objeví pan Kadam, který má zájem o tygra. Chce ho převést do přírodní rezervace v Indii. Slečně Kelsey nabídne, aby jela s ním a postarala se o Rena. Hlavní hrdinka se nechá přemluvit a letí s ním do Indie. To ještě ale neví, co všechno se může stát.

Můj dojem: Pokud jste milovníkem fantasy a romantiky, neváhejte si knihu přečíst. Autorka vymyslela originální příběh. Chválím použití slov v indickém jazyce i zařazení některých bohů do děje. Čtenář se tak dozví něco i o indické kultuře.
Možná bych drobátko vytkla předvídavost příběhu v některých situacích, ale těchto situací je pomálu. Několik scén z knihy je i vtipných, ale jsou tu i části knihy, které jsou nudné a nevadilo by mi, kdyby je autorka vynechala. Celkově hodnotím knihu za velmi povedenou.


Knihu mi půjčila kamarádka.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Děkuju, že jste došli až na konec stránky.