Duben 2016

Obal na sluchátka

29. dubna 2016 v 14:33 Vyrábění
Návod na pouzdro na sluchátka.


Třeboň

22. dubna 2016 v 14:04 Výlety
Na zámku Třeboň se z větší části nachází Státní oblastní archiv v Třeboni. Pokud máte možnost podívat se tam, neváhejte ani vteřinu. Nachází se zde stovky let staré matriky, ručně malované mapy nebo například listiny i s pečetěmi. Část knih je i v digitální formě, kterou můžete najít na oficiálních stránkách archivu.
V Třeboni můžete také zavítat do Schwarzenberské hrobky. Je zde uloženo 26 rakví. Dozvíte se o stavbě, zakladateli i o přestavbách a parku.
Další fotky jsou v galerii.


Akademie Evernight

18. dubna 2016 v 19:54 Knížky
Autor: Claudia Grayová
Ilustrátor: Není
Počet stran: 359
Rok vydání: 2011

Bianaca a její rodiče jsou poklidně žijící upíři, kteří se přestěhují na Akademii Evernight. Bianaca tady studuje a její rodiče vyučují. Na akademii dlouhá léta studují pouze upíři. Poprvé je ale otevřena i lidem. Bianca se na nové škole bojí a chce utéct. Zastaví ji ale Lucas, do kterého se zamiluje. Vše se zvrhne, když Bianca Lucase kousne a začíná se měnit v právoplatného upíra.

Můj dojem: Knihu bych hodnotila něco málo nad průměrem. Děj se dá celkem dobře předpokládat. Některé situace jsou i vtipné, ale jde spíše o knížku pro holky, jelikož je to taková ,,slaďárna".


Knihu mám půjčenou z knihovny.

Hůlka z Harryho Pottera

15. dubna 2016 v 14:32 Vyrábění
Dnešní návod je na hůlku z Harryho Pottera. Potřebujete akorát větvičku, tavnou pistoli a korálky. Na natření jsem použila akrylové barvy.


Hluboká nad Vltavou

8. dubna 2016 v 14:00 Výlety
Zámek Hluboká byl založen v polovině 13. století. Dnešní podoba je ve stylu tudorovské gotiky a zámek je obklopen parkem.
V prohlídce se dozvíte o stavbě zámku a jeho přestavbách, rodech, které zde žili, projdete se zámeckými pokoji a mnoho dalšího. Zámecká knihovna obsahuje kolem 12 tisíc svazků od různých autorů.
V bývalé jízdárně se nyní nachází Alšova jihočeská galerie.
Za hezkého počasí se jedná o nezapomenutelný zážitek.
Další fotky jsou v galerii.


Půlnoční koruna

4. dubna 2016 v 15:02 Knížky
Autor: Sarah J. Maasová
Ilustrátor: Není
Počet stran: 396
Rok vydání: 2016


Celaena se stala královou bojovnicí, a proto musí plnit jeho rozkazy. Král jí řekne vždy jméno a ona musí daného člověka zabít. Jde převážně o lordy, kteří se proti královi nikdy nevzbouřili. Celaeně je jich líto a nechává je na živu i s jejich rodinami. Královi pak ukazuje těla ukradená z nemocnic, kde umírají stovky lidí a nikdo si nevšimne, že nějaké tělo zmizelo. Jednou jí ale král poví, ať zabije Archera. Celaena ho zná ze svého dětsví, proto nemůže uvěřit, že by to byl vzbouřenec. Celaena začíná mít podezření, že král vlastní alespoň jeden z klíčů sudby. Chaol Celaeně vyjádří své city. Nic ale není, tak jak se zdá.

Můj dojem: Po přečtení Sleněného trůnu jsem si myslela, že druhý díl nemůže být lepší. Velice jsem se ale spletla. Více se rozvíjí magie a její historie. Stejně tak se dozvídáme i o Celaeně. Její minulost se odkrývá po celou knihu a odhaluje nám její pravou tvář. V tomto ohledu dojde k největšímu převratu na úplném konci knihy.
Do příběhu vstupují nové postavy, které oživují děj. Archera mi bylo na začátku celkem líto, ale ke konci jsem ho začala nesnášet. Nechápu, jak mohl něco takového udělat (nebudu odhalovat co, protože se jedná o velice důležitou část příběhu).
Kniha je ,,protkána" city, a to nejen Celaeninými. Kdybych měla hodnotit, dala bych pět hvězdiček z pěti.


Barevná palma

1. dubna 2016 v 14:39 Vyrábění
Ahoj.
Připravila jsem si pro Vás návod na barevnou palmu. Můžete ji použít jako dekoraci.
Po kliknutí na obrázek se návod zvětší. Hotová palma je zde.