Květen 2016

Dárková taška

27. května 2016 v 16:30 Vyrábění
Dárková taška se vždycky hodí. Tady je návod, jak si ji vyrobit. Obrázek je malý, ale pokud na něj kliknete, zvětší se. Usmívající se


Než jsem tě poznala

23. května 2016 v 19:45 Knížky
Autor: Jojo Moyesová
Ilustrátor: Není
Počet stran: 408
Rok vydání: 2012

Upovídaná Louisa Clarková přijde po šesti letech o svou práci v kavárně. Dlouho si nemůže žádnou jinou najít, až získá místo ošetřovatelky. Oproti ní je Will mlčenlivý. Jeho svět býval jedno velké dobrodružství. Až do nehody, která ho uvěznila na vozíček. Nic ho nebaví a nechce s nikým mluvit. Optimistická Louisa si dá ale za cíl, změnit jeho názor na svět a ukázat mu, kolik toho může dělat.

Můj dojem: Ke knize nevím, co bych Vám měla napsat. Od knihy jsem nemohla odtrhnout oči. Oblíbila jsem si Louisu i Willa a určitě se k nim někdy vrátím.
Celou dobu jsem doufala v šťastný konec, i když jsem tušila, jak to skončí. Kniha Vás vezme za srdce. Myslím si, že i když na konci nebudete plakat, bude Vám alespoň smutno.

Hodnocení: 10/10

Brzy bude v kinech podle knihy i film. Na trailer se můžete podívat zde.
 

Střapaté květiny

20. května 2016 v 15:31 Vyrábění
Střapaté květiny si můžete udělat v různých barvách a pak si je třeba svázat lýkem. Já jsem si udělala jednu bílou se zeleným lýkem, za které si ji můžu pověsit.
Zápisník

13. května 2016 v 15:32 Vyrábění
Tentokrát je tu návod na jednoduchý zápisník. Podle návodu si můžete vytvořit základ a pak už ho stačí jenom dozdobit.


Tygří sága: Tygrova stezka

9. května 2016 v 14:09 Knížky
Autor: Colleen Houcková
Ilustrátor: Není
Počet stran: 473
Rok vydání: 2012


Kelsey se vrátí do Oregonu. Stále miluje Rena, ale pokouší se na něj zapomenout. Myslí si, že ji po čase opustí a ona zůstane sama. Snaží se žít normální život a k tomu patří i randění. Na Vánoce na ni čeká ale veliké překvapení v podobě Rena. Nemůže bez ní být, a proto jí nabídne dohodu. Chápe, že na Kelsey moc tlačil a chce začít od začátku. Může randit s kýmkoli a on se do toho nebude vůbec motat. Žádá pouze jedinou věc: chce mít stejnou šanci jako ostatní a smět ji pozvat na rande také. Do Oregonu přijíždí také Kišan, aby pomáhal Renovi Kelsey chránit.
Kelsey Rena miluje a zvolí si jeho. Když ale utíkají před Lokešem, Ren je zajat.


Můj dojem: Začátek knihy byl takový volnější. Z Kelsey se najednou stane úplně normální holka. Musím vyzdvihnout kapitoly s randěním a autorce zatleskat. Opravdu mě pobavily a začátek se mi líbil více než konec knihy. Autorka do knih použila i citáty a krátké básně od jiných autorů, což oživilo děj.
Druhá polovina knížky se už opět odehrávala v Indii a Kelsey s Kišanem hledali další dar. Tato část se mi sice líbila, ale více mě bavil začátek. Ale to je nejspíš proto, že já mám prostě radši Rena. Kišana jsem si taky oblíbila, ale u mě vyhrál Ren.


Knihu mi půjčila kamarádka. Moc jí děkuju.

Záložky

6. května 2016 v 15:04 Vyrábění
Dneska jsem udělala návod na záložku. Jinak jste si určitě všimli změny vzhledu. Dříve se mi zdáli fotky nekvalitní, a proto jsem design změnila.


Volání sirény-Pomsta

2. května 2016 v 13:39 Knížky
Autor: Michaela Burdová
Ilustrátor: Michaela Burdová
Počet stran: 363
Rok vydání: 2015


Noel je svědkem smrti jejího přítele Zecka. Stejně jako ostatní muži, kteří záhadně zmizeli, skočil do moře. Je to pro ni veliká ztráta, ale pomáhají jí její kamarádky Kate a Anna. Potká Derrena, který něco tají. Začíná si uvědomovat, že ve městě je siréna. Nikdo jí ale nevěří. S Derrenem se do sebe zamilují, ale vše se zkomplikuje, když pozná strýčkovu přítelkyni.

Můj dojem: Kniha nezkalamala moje očekávání, opět krásné ilustrace. Chválím i to, že se děj odehrává v dnešním světě. V příběhu je i několik zvratů. Styl autorčina psaní se mi líbí.


Děkuju, že jste došli až na konec stránky.