Červen 2016

Dědička ohně

27. června 2016 v 13:26 Knížky
Autor: Sarah J. Maasová
Ilustrátor: Není
Počet stran: 533
Rok vydání: 2016


Celaena se na králův rozkaz vydá do Wendlynu. Neví ale, co tam má dělat, protože nechce zabít své příbuzné, jak jí král nařídil. Její cesty se ale zkříží s Jeřábovými. Spolu se dostanou až k Maeve, která jí zodpoví její otázky pod jedinou podmínkou. Musí přijmout svou vílí podobu.
Mezitím do Zlomuvalu přijede generál Aedion, který je bratrancem Aelin Galathynius. Chaol postupně začíná zjišťovat, že generál něco skrývá.
Na opačné straně země se čarodějnice učí jezdit na wyvernech, aby mohli zaujmout postavení v králově armádě.

Můj dojem: Tahle série je čím dál lepší. Předchozí díly byly bomba, ale s Dědičkou ohně se nemůžou měřit. Opravdu mě překvapilo, že v knize nejsou dvě dějové linie, ale tři. Vidět příběh očima čarodějnice Manon bylo jiné, než ho vnímat pouze očima kladného hrdiny.
Hned na začátku jsem si hrozně oblíbila Aediona. Jeho drzé chování ke králi mě až udivovalo. Myslím, že bych ho měla ráda, ať už by byl na jakékoli straně.
Přestože jsem v minulých dílech Doriana nemusela, ve třetím mi nevadil. Nejspíš to bylo tím, že se přestal motat kolem Celaeny/Aelin. Ten konec si nezasloužil. Stejně jako Aedion a Sorcha.
Jediná věc, která mi opravdu dost vadila, byl překlad jména ,,Rowan" na ,,Jeřáb". Protože ,,princ Jeřáb" zní strašně.

Hodnocení: 10/10

Záložky

24. června 2016 v 14:21 Vyrábění
Záložek není nikdy dost. Tahle je úplně jendoduchá a zvládne ji každý.


Linz

17. června 2016 v 18:02 Výlety
Ahoj. Omlouvám se, že článek vychází až k večeru, ale nebyl čas. Navíc je docela dlouhý. Právě kvůli rozsahu jsem udělala ikonku, kterou vidíte dole. Je to z důvodu, aby článek na hlavní stránce nezabíral hodně místa. Ale teď už k samotnému článku. Přeji příjemné čtení.


Náramek z papíru

10. června 2016 v 15:53 Vyrábění
Ahoj.
Doufám, že se Vám návod na náramek z papíru bude líbit. V první části je, jak složit jednotlivé dílky a ve druhé jejich skládání do náramku. V druhé části krok 5 je částečně složený dílek ( je složený do kroku 5 v první části) a v kroku 7 musíte dílek zasunout tak, aby byl zasunutý stejně jako ostatní.

Tygří sága: Tygrova plavba

3. června 2016 v 15:17 Knížky
Autor: Colleen Houcková
Ilustrátor: Není
Počet stran: 525
Rok vydání: 2013


Ren si po vysvobození vůbec nepomatuje na Kelsey. Ta má stále naději, že si vzpomene. Je ochtoná se s ním opět začít seznamovat. Netrvá dlouho a Ren se do Kelsey znovu zamiluje. Pořádný šok zažije Kelsey u Pheta. Dozví se, že Ren si vzpomínky na Kelsey zablokoval sám. To jí zlomí srdce. Kvůli dalšímu daru se učí potápět. Kelsey nemůže přestat Renovi věřit, ale Ren se s Kelsey rozejde, protože se jí nemůže dotknout. Kelsey už dřív cítila něco víc než přátelství ke Kišanovi, a proto s ním začne chodit.

Můj dojem: Mám celkem podobný dojem jako u druhého dílu. Byly tu části, které mě pobavily a dokázala jsem se do nich začíst, ale i ty, které mi přišly zdlouhavé a nudné. Mezi ty čtivé určitě patří část, kdy se Ren snaží s Kelsey rozejít. Kdo četl tak si určitě pamatuje na Randi. Když už jsem u ní, přesně jsem si dokázala její chování představit. Prostě postava, která si myslí, že je nejhezčí na světě. Hodně mi pila krev, ale kapitoly byly zábavné.
Moc mě nezaujaly části s draky, kromě kapitol, kdy vyjednávají se zlatým drakem.

Hodnocení: 8/10

Knihu mi půjčila kamarádka.