Dědička ohně

27. června 2016 v 13:26 |  Knížky
Autor: Sarah J. Maasová
Ilustrátor: Není
Počet stran: 533
Rok vydání: 2016


Celaena se na králův rozkaz vydá do Wendlynu. Neví ale, co tam má dělat, protože nechce zabít své příbuzné, jak jí král nařídil. Její cesty se ale zkříží s Jeřábovými. Spolu se dostanou až k Maeve, která jí zodpoví její otázky pod jedinou podmínkou. Musí přijmout svou vílí podobu.
Mezitím do Zlomuvalu přijede generál Aedion, který je bratrancem Aelin Galathynius. Chaol postupně začíná zjišťovat, že generál něco skrývá.
Na opačné straně země se čarodějnice učí jezdit na wyvernech, aby mohli zaujmout postavení v králově armádě.

Můj dojem: Tahle série je čím dál lepší. Předchozí díly byly bomba, ale s Dědičkou ohně se nemůžou měřit. Opravdu mě překvapilo, že v knize nejsou dvě dějové linie, ale tři. Vidět příběh očima čarodějnice Manon bylo jiné, než ho vnímat pouze očima kladného hrdiny.
Hned na začátku jsem si hrozně oblíbila Aediona. Jeho drzé chování ke králi mě až udivovalo. Myslím, že bych ho měla ráda, ať už by byl na jakékoli straně.
Přestože jsem v minulých dílech Doriana nemusela, ve třetím mi nevadil. Nejspíš to bylo tím, že se přestal motat kolem Celaeny/Aelin. Ten konec si nezasloužil. Stejně jako Aedion a Sorcha.
Jediná věc, která mi opravdu dost vadila, byl překlad jména ,,Rowan" na ,,Jeřáb". Protože ,,princ Jeřáb" zní strašně.

Hodnocení: 10/10
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Děkuju, že jste došli až na konec stránky.