Červenec 2016

České Švýcarsko

29. července 2016 v 16:47 Výlety
Národní park České Švýcarsko byl vyhlášen v roce 2000. V parku se nachází hlavně pískovcové útvary. Pokud se sem vydáte, zvolte vhodnou obuv. Pěšinky, které vedou lesem jsou posypány několika centimentry písku.

Hlavním symbolem je Pravčická brána. Dojít k ní můžete po naučné stezce, nebo jet autobusem a poté k ní dojít pěšky. Bezpochyby z ní shlédnete širý kraj. Buď přímo z ní nebo z protilehlé skály.

Panoramata jsou také nádherná z vyhlídek například z Jetřichovic.
Více fotek zde.


Dcera

25. července 2016 v 14:25 Knížky
Autor: Kiera Cassová
Ilustrátor: Není
Počet stran: 319
Rok vydání: 2016


Princezna Eadlyn od malička stále dokola poslouchala vyprávění o tom, jak se potkali její rodiče. Ona ovšem ani náhodou netouží opakovat jejich romantický příběh! O svém životě však nerozhoduje sama. Její protesty jsou naprosto zbytečné, i ona si musí manžela vybrat v Selekci. Nenechte si ujít příběh další generace princeznovské Selekce!

Můj dojem: Od Dcery jsem nevěděla co očekávat, jelikož ohlasy na ni byly různé. Šla jsem do ní s tím, že nepřekoná Selekci. Myslela jsem si, že kniha nabídne pouze selekci, kde místo prince bude princezna. Hrozně jsem se ale spletla.

Na Eadlyn jsem se připravila už předem. Souhlasím s většinou, že princezna je opravdu drzá, namyšlená a sobecká. Jediné, na co myslí, je ona sama a když se proti ní někdo postaví, začne si stěžovat a opakovat, jak je mocná. Mohu s klidem říct, že je ještě horší než America. Mimochodem America a Maxon byli v tomto díle naprosto úžasní.

Na rozdíl od předchozích dílů jsem si oblíbila více postav. Ať už nápadníky, královskou rodinu nebo postavy z původní trilogie.

Princezna je jako divoká střela a nevím, co od ní mám v dalších dílech čekat. Mám svůj tip, jak to celé skončí, ale nejsem si tak jistá jako u Selekce.


Hodnocení:9/10

Na knížky

22. července 2016 v 17:42 Vyrábění
Ohybají se Vám rohy u měkkých vydání knížek? Pak je tento návod přesně pro Vás.
Narozeninový speciál zde.


První

18. července 2016 v 13:24 Knížky
Autor: Kiera Cassová
Ilustrátor: Není
Počet stran: 278
Rok vydání: 2015


Když byla America vybrána do Selekce, ani ve snu by ji nenapadlo, že by se ocitla na dosah samotné koruny, natož k srdci prince Maxona. S blížícím se koncem soutěže narůstají hrozby za branami paláce a America si uvědomuje, jak je lehké všechno ztratit a jak těžce bude muset za svou budoucnost bojovat.

Můj dojem:Závěr celé série (pokud nepočítám Dceru) mi přišel přesně takový, jaký měl být. Jako u jediného dílu jsem měla pocit, že mu nic nechybí. Hned ze začátku se do děje nachomítli rebelové a America si konečně ujasnila, s kým chce být. Konec byl už od prvního dílu jasný, ale i přesto jsem si ho užila.

V knize nechyběly ani situace, které jsem nečekala. Jednu chvíli jste nadšení, vteřinu na to se všechno změní. Některé postavy ukáží své pravé tváře.

V předchozích dílech mi vadil Aspen, ale v První jsem mu takový konec přála. Roli ,,záporáka" převzal Kota. Král a Kota byli jediné postavy, které mi při čtení nesmírně vadily. Jsem autorce nesmírně vděčná, že Kotovi nevěnovala více prostoru.

Všem doporučuji si knihu přečíst. Nehledejte v tom hlubší smysl a užijte si krásnou ,,pohádku" .

Hodnocení: 10/10

Skládání čajových sáčků

15. července 2016 v 16:21 Vyrábění
Na skládání z čajových sáčků jsem už dělala dva články (tady a tady), ale udělala jsem návod na ještě jeden druh skládání.
Tygří sága: Tygrův osud

14. července 2016 v 15:35 Knížky
Autor: Colleen Houcková
Ilustrátor: Není
Počet stran: 425
Rok vydání: 2014


Kelsey a její tygři splnili už tři úkoly bohyně Durgy a zbývá jim naplnit jen poslední, závěrečné proroctví, aby konečně zlomili kletbu. Jejich další pouť vede na Andamanské ostrovy, kde mají získat poslední Duržin dar - ohnivý bič - a s ním pak cestovat napříč časem, aby se pokusili porazit Lokeše, který je teď silnější a mocnější než kdy dřív. Na cestě je čeká spousta nebezpečí, bolestivých ztrát, ale také rozhodnutí, která mohou zásadně ovlivnit nejen splnění jejich úkolu, ale také osud každého z nich…je?

Můj dojem: O posledním dílu jsem si myslela, že bude jako předchozí díly. Zpočátku to tak vypadalo. Kelsey mě dost štvala tím, jak si neustále říkala, že musí být s Kišanem, i když miluje Rena. To jsem jí ale odpustila v druhé polovině knihy. Ta se mi opravdu líbila. Autorka skvěle popsala bitvu a vše kolem ní. Kišana mi bylo i líto. A konec? Skvělý. Překvapilo mě, že si autorka dala tu práci, aby i ty nejmenší detaily byly z Indie.
I když tato série není dokonalá, bude mi chybět.
Hodnocení: 10/10

Chobotnička

8. července 2016 v 15:35 Vyrábění
Ahoj. Jednoduchý návod na chobotničku zvládne každý. Stejnou technikou můžete udělat i jiné zvířátko. Základem je balonék naplněný moukou.
Dále bych Vám chtěla oznámit, že tady dva týdny nebudu. Články jsou přednastavené, ale nevím, jestli budu mít čas číst komentáře. Pokud ne, hned jak přijedu, si je projdu. Otázky do narozeninového speciálu mi můžete posílat stále.


Elita

7. července 2016 v 14:56 Knížky
Autor: Kiera Cassová
Ilustrátor: Není
Počet stran: 279
Rok vydání: 2015

1.díl: Selekce

Třicet pět dívek přišlo do paláce soutěžit v Selekci. Všechny až na šest byly poslány domů. A jen jedna se provdá za prince Maxona a bude korunována princeznou Illey.
America si pořád není jistá, kde leží její srdce. Když je s Maxonem, nechává se unášet jejich novou dechberoucí reakcí a nesní o ničem jiném, než být s ním. Ale kdykoliv vidí Aspena vykonávajícího práci strážce v paláci, je strhávána vzpomínkami na společný život, který si plánovali. Jak se skupinka zmenšila na Elitu, jsou ostatní dívky ještě odhodlanější získat Maxona - a Americe běží čas na rozhodnutí.
Právě když si je America jistá, že se rozhodla, zničující ztráta ji donutí znovu o všem začít pochybovat. A zatímco se snaží představit si budoucnost, agresivní rebelové odhodlaní svrhnout monarchii nabývají na síle a jejich plány by mohly zničit její šanci na jakýkoliv šťastný konec.

Můj dojem: Na začátku knihy jsem si myslela, že bude lepší než Selekce. Skvělý začátek naplněný akcí, kde nechyběla ani romantika. Pak ale nastala delší pomlka a další převraty byly až na konci knihy.

Jak se America nemohla rozhodnout, mě naprosto vytáčelo. Maxon, nebo Aspen? Tahle otázka se neustále opakovala. Ale dalo se to očekávat vzhledem k tomu, že je to trilogie a America se rozhodne až na konci.

Hodně zajímavé mi přišly zápisky Gregoryho Illeá. Je až neuveřitelné, jak někdo, kdo už zemřel, můžemít tak značný vliv na rozhodování postav a celou zemi. Myslím, že v ději měly velmi významnou roli.

Knize nakonec dávám 8/10, jelikož je tam pořád Maxon, který je mojí nejoblíbenější postavou. Doufám, že třetí díl bude opět naprosto úžasný stejně jako Selekce a že se bude konat velkolepé finále.

Hodnocení: 8/10

Selekce

4. července 2016 v 15:01 Knížky
Autor: Kiera Cassová
Ilustrátor: Není
Počet stran: 287
Rok vydání: 2014

Pro třicet pět dívek je Selekce životní šancí. Příležitostí k útěku od života, který jim byl stanoven od narození. Být obklopena světem třpytivých šatů a drahocenných šperků. Žít v paláci a soutěžit o srdce krásného prince Maxona. Ale pro Americu Singerovou je Selekce noční můrou. Znamená to pro ni otočit se zády ke své tajné lásce Aspenovi, který je o kastu níž než ona. Nechce se jí odejít z domova a vstoupit do nelítostné soutěže o korunu. Pak America potká prince Maxona. Postupně začne zpochybňovat všechny plány, které si předsevzala - a uvědomí si, že život, o kterém vždycky snila, si už nemůže v porovnání s budoucností představit.


Můj dojem: Svět Selekce je opravdu zvláštní. Na jednu stranu pohádkový zámek s pohádkovým princem, na druhou země po válce s elektronikou a dopravními prostředky. Opravdu mě to překvapilo. Čekala jsem místo, které je podobné středověku - bez elektřiny. O to je ale příběh zajímavější.

O Americe jsem si dlouho nemohla vytvořit ,,obrázek". Ze začátku se chovala sobecky, ale chápala jsem ji. Později jsem si ji oblíbila. Přirostla mi k srdci především kvůli jejímu vtipnému chování. Ve všem dokázala najít něco pozitivního a pomoci ostatním. Myslím, že America se v průběhu Selekce hodně změnila.

Aspena jsem neměla ráda už na začátku. Jeho chování jsem naprosto nechápala. Jsem ráda, jak se America zachovala na konci.

Princi Maxonovi není co vytknout. Snad každý si ho musel oblíbit. Naprosto elegantní za každé situace.

Kniha je psána v první osobě a čte se rychle. Příběh sám o sobě je dost předvídatelný, ale na léto jako stvořený. U těchto knížek hodnotím spíše čtivost a vtipnost, protože young adult knížky končí většinou štastně, což mi vůbec nevadí.

Hodnocení: 10/10
Jak se zapojit do narozeninového speciálu

2. července 2016 v 9:08 Oddechové články
Ahoj. Přesně za měsíc oslaví můj blog přesně jeden rok od založení. K této události bych chtěla napsat jeden speciální článek. Ráda bych, aby to bylo něco jako malý ask. Od dneška až do 2.8.2016 do 10:00 mi můžete posílat otázky pomocí ,,Zpráva autorovi". Prosím, nepište otázky dolů do komentářů, ale do zpráv, abych v tom měla přehled. Děkuju.
Také bych Vás chtěla poprosit, aby otázky nebyly moc osobní. Můžete mi psát otázky ohledně blogu, knížek ...
Budu ráda, když jich napíšete co nejvíc. Ať je článek hodně dlouhý. Mrkající
Doufám, že se zapojíte.