Elita

7. července 2016 v 14:56 |  Knížky
Autor: Kiera Cassová
Ilustrátor: Není
Počet stran: 279
Rok vydání: 2015

1.díl: Selekce

Třicet pět dívek přišlo do paláce soutěžit v Selekci. Všechny až na šest byly poslány domů. A jen jedna se provdá za prince Maxona a bude korunována princeznou Illey.
America si pořád není jistá, kde leží její srdce. Když je s Maxonem, nechává se unášet jejich novou dechberoucí reakcí a nesní o ničem jiném, než být s ním. Ale kdykoliv vidí Aspena vykonávajícího práci strážce v paláci, je strhávána vzpomínkami na společný život, který si plánovali. Jak se skupinka zmenšila na Elitu, jsou ostatní dívky ještě odhodlanější získat Maxona - a Americe běží čas na rozhodnutí.
Právě když si je America jistá, že se rozhodla, zničující ztráta ji donutí znovu o všem začít pochybovat. A zatímco se snaží představit si budoucnost, agresivní rebelové odhodlaní svrhnout monarchii nabývají na síle a jejich plány by mohly zničit její šanci na jakýkoliv šťastný konec.

Můj dojem: Na začátku knihy jsem si myslela, že bude lepší než Selekce. Skvělý začátek naplněný akcí, kde nechyběla ani romantika. Pak ale nastala delší pomlka a další převraty byly až na konci knihy.

Jak se America nemohla rozhodnout, mě naprosto vytáčelo. Maxon, nebo Aspen? Tahle otázka se neustále opakovala. Ale dalo se to očekávat vzhledem k tomu, že je to trilogie a America se rozhodne až na konci.

Hodně zajímavé mi přišly zápisky Gregoryho Illeá. Je až neuveřitelné, jak někdo, kdo už zemřel, můžemít tak značný vliv na rozhodování postav a celou zemi. Myslím, že v ději měly velmi významnou roli.

Knize nakonec dávám 8/10, jelikož je tam pořád Maxon, který je mojí nejoblíbenější postavou. Doufám, že třetí díl bude opět naprosto úžasný stejně jako Selekce a že se bude konat velkolepé finále.

Hodnocení: 8/10
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Kolik knížek přečtete za měsíc?

Žádnou
1-2
3-5
5-8
Více než 8

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Děkuju, že jste došli až na konec stránky.