Tetování krví: Začátek cesty

1. srpna 2016 v 15:36 |  Knížky
Autor: D. M. Cornish
Ilustrátor: D. M. Cornish
Počet stran: 351
Rok vydání: 2008

Objevte zemi hrozivých bojovníků! Chlapec s dívčím jménem Rosamunda, nalezenec vyrůstající v útulku, je kvůli svému jménu často vystaven posměchu vrstevníků. Rád by se stal námořníkem, ale je vybrán pro povolání lampáře. Cesta za jeho posláním je však plná překážek! Rosamunda putuje divokou krajinou, kterou obývají příšery. Cestou potkává známou fulgarku Evropu a je svědkem lítého boje, ve kterém padne její pomocník. Stane se Rosamunda jejím průvodcem, nebo se přece jen rozhodne vydat na dráhu lampáře? Jaká bude jeho volba?

Můj dojem: Tato kniha bylo jedno velké zklamání. Čekala jsem nějakou krásnou fantasy, při které se od knihy neodtrhnete. Je to ,,pouze" hezký příběh o klukovi, co to nemá v život lehké. Sice jde o dobrodružnou knihu, ale není to prostě BUM, při kterém si řeknete: ,, Tak tohle jsem nečakal/a ".

Velkou část knihy tvoří slovník s vysvětlenými výrazy z knihy. Přišel mi zbytečný, protože ty nejzásadnější pojmy jsou napsané na začátku kapitoly a ostatní se dají jednoduše odvodit. Upřímně, nevím, zda bych knihu vůbec dočetla nebýt něho.

Co musím ale vyzvednout, jsou ilustrace a vnitří grafické zpracování knihy.

Hodnocení: 5/10
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Kolik knížek přečtete za měsíc?

Žádnou
1-2
3-5
5-8
Více než 8

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama