Říjen 2016

Duch

28. října 2016 v 16:43 Vyrábění
Jednoduchý návod na ducha.


Pomsta a rozbřesk

24. října 2016 v 15:16 Knížky
Autor: Renée Ahdiehová
Ilustrátor: Není
Počet stran: 399
Rok vydání: 2016

V zemi Chorásán si násilnický kalif Chálid každou noc bere novou dívku a za každého rozbřesku ji nechává oběsit na hedvábném provazu. Když se šestnáctiletá Šíva stane jeho obětí, rozhodne se její nejlepší přítelkyně Šeherezáda, že se pomstí, a dobrovolně se stane jeho další ženou. Šeherezáda je nejen odhodlaná zůstat naživu, ale ukončit hrůzovládu kalifa jednou provždy. V tomto napínavém převyprávění Tisíce a jedné noci okouzluje Šeherezáda noc za nocí kalifa svými příběhy, a získává tak další dny života. Ale jestli je Chálid doopravdy takové monstrum, jak je potom možné, že se do něj Šeherezáda zamiluje? A znamená v tomto světě plném tajemství láska vůbec něco?

Můj dojem:Pomstu a rozbřesk jsem si zamilovala nejen díky prostředí, ve kterém se odehrává, ale především díky stylu psaní. U některých knih se mi stává, že mě popisy příliš nebaví a co nejdříve chci být opět u hlavních postav. U Pomsty a rozbřesku se mi ale popisy prostředí hrozně líbily. Autorka píše až básnicky a to dodává knize na jejím kouzlu.

Od Pomsty a rozbřesku neočekávejte příliš akce. Je to především kniha pro romantické duše. Jedná se ale o první díl, a proto jsou zde naťuknuty některá tajemství a myslím si, že pokračování bude ještě zajímavé. Což mě přivádí na otázku: Kdy bude další díl? Autorka má cit pro psaní a konec nemohl být lepší. Je sice pravda, že teď si počkáme na další díl, na druhou stranu jsem ráda, že se můžu těšit na další knihu s mými oblíbenými postavami.

Chálidovi jsem fandila od prvního okamžiku. Uzavřenost a tajemnost se k němu dokonale hodily. Šeherezáda se na začátku jevila jako bezchybná hrdinka - bojovná, vtipná, upřímná a chytrá. Bohužel musím říct, že po polovině knihy mi její myšlenky začaly vadit. Neustále se opakovala ta samá otázka týkající se jejího vztahu s Chálidem.

Jediná věc, které jsem se obávala, když jsem si knížku kupovala, byla, že Šeherezádiny příběhy budou převažovat nad příběhem samotným. Po několika stránkách se tato obava rozplynula a děj knihy pokračoval už bez příběhů.

Obdivuji autorku za propracovanost celého světa. V knize jsou termíny nacházející se ve slovníčku psány kurzívou a celé je to velmi přehledné.

Vedle grafického zpracování a mapy dávám velký palec nahoru za názvy kapitol. Ano, zní to divně. Hrozně mi ale vadí, když čtu knížku, kde jsou kapitoly pojmenovány, a jejich názvy Vám vyzradí děj celé kapitoly. U Pomsty a rozbřesku ale pojmenování kapitoly pochopíte až po jejím přečtení.

Určitě si knížku přečtěte, pokud máte rádi fantasy s pořádným kusem romantiky.

Hodnocení: 9/10

Šťastně až navěky

17. října 2016 v 16:20 Knížky
Autor: Kiera Cassová
Ilustrátor: Neznámý
Počet stran: 361
Rok vydání: 2016

Kniha povídek ze světa Selekce. Než se America přihlásila do Selekce, jiná žena musela projít touto soutěží, aby se stala královnou. Aspen nikdy nevěřil, že se vymaní z chudoby, která provázela všechny příslušníky jeho kasty. Avšak poté, co se stane strážcem, dokáže, že kasty nemusí určovat lidskou budoucnost. Marlee Tamesová se přihlásila do Selekce a prince Maxona zbožňovala, ale nikdy by si nepřipustila, že se může zamilovat i do někoho jiného. Princ si nikdy nemohl vybrat, co bude dělat - o všem rozhodoval jeho otec, ale nyní nastal okamžik, kdy vše musí vzít pevně do svých rukou. Bonusové scény, epilog, mapy a ilustrace navíc!

Můj dojem: Kiera Cass má skvělý styl psaní, o tom není pochyb. Stránky Vám lítají pod rukama, ani se nestačíte divit. Ani Štastně až navěky není výjimkou. Je to čtivá kniha s nádhernou obálkou a ilustracemi.

Pokud Vám vadila Američčina nerozhodnost, královnu Amberly si zamilujete. Jako je Amberly protiklad k Americe, tak je Clarkson opak Maxona. Amberly je klidná, zamilovaná, zatímco Clarkson hledá někoho, kdo mu v jeho funkci nebude ,,překážet". Celou povídku bylo zajímavé, jak vůbec jejich vztah začal, jaké následky mělo na Clarksonovi chování jeho rodičů, ale určité ,,zvraty" se mi zdály velmi podobné s původní trilogií.

Zajímalo Vás, co předcházelo Selekci? Pak Vás Maxonova povídka nezklame. Někomu by se mohlo zdát, že jde pouze o převyprávění Selekce, ale pokud máte rádi Maxona, povídku ,,Princ" si zamilujete. Jen mě trochu mrzí, že se z Maxonova pohledu nepřevyprávělo více scén s Americou.
A pokud by jste se Maxona ještě ,,nenabažili", čeká na Vás ještě bonusová scéna ,, Druhé výročí".

Mě osobně se ale nejvíce líbila povídka ,,Miláček" o naší milé Marlee. Krásně se zde proplétá minulost s přítomností a myslím si, že informativně byla nejpřínosnější.

Naprosto zbytečná se mi zdála Aspenova povídka. Skoro veškeré zvraty jste čekali díky tomu, že již byly zmíněny v původní trilogii. Jediné, co mi povídka ,,Strážce" dala, bylo pár bonusových dialogů.

Těšit se můžete i na Lucy, Celestu a ostaní členky Elity.

Hodnocení: 8/10


Svícen

14. října 2016 v 14:12 Vyrábění
K výrobě svícnu potřebujete pouze průhlednou skleničku, kterou natřete akrylovou barvou. Nebojte se zanechat tahy štětcem, jelikož právě ty se po zapálení svíčky krásně zvýrazní.


Záložka 3

7. října 2016 v 16:10 Vyrábění
Poslední tip na záložku. Tentokrát jsem si vytiskla motiv s textem, který jsem si napsala v programu na úpravu fotek.


Vampýrská akademie 2 Mrazivý polibek

3. října 2016 v 15:02 Knížky
Autor: Richelle Mead
Ilustrátor: Není
Počet stran: 261
Rok vydání: 2010

Rose Hathawayová se topí v problémech. Její úžasný učitel Dimitrij jako by ji přehlížel, Mason ji naopak zavaluje milostnými návrhy, které ona nechce přijmout, a navíc na akademii zaútočili smrtonosní Strigojové! Škola je plná strážců, přijíždí dokonce i Rosina matka Janine. Nic z toho však nestačí, a tak se studenti i profesoři vydávají na vánoční prázdniny do Idaha, kde snad budou v bezpečí. V luxusním horském středisku mají všechno, na co si vzpomenou. Chybí jen to nejdůležitější jistota, že je Strigojové nenajdou a nezničí. Tři studenti se proto vydávají zpět do akademie, aby se Strigoji svedli konečný a vítězný souboj. Když se to dozví Rose, vyrazí za nimi, aby jim pomohla. Nemá ale nejmenší tušení, že se ocitla v takovém nebezpečí, jaké si do té doby ani neuměla představit. A jediným jejím ochráncem je Christian...

Můj dojem:Hned na začátek musím říct, že Mrazivý polibek byl lepší než první díl. Sice jenom o drobet, ale byl. Ale k tomu až později.

Kdo nečetl Vampýrskou akademii (první díl), klidně může začít až s druhým dílem. Autorka v prologu shrne téměř celý první díl a kdykoli se čtenář ocitne v situaci, kdy jedná některá z postav v důsledku dění z prvního dílu, Rose, jedna z hlavních postav která vypráví knihu, jelikož je psána v první osobě, Vám vše objasní. Což ale neznamená, že by jste si Vampýrskou akademii neměli přečíst.

Tím se dostávám k Rose. Rose opět nezklamala a díky svojí výbušné a drzé povaze se můžete těšit na chvíle, kdy při čtení budete nevěřícně kroutit hlavami. Oproti prvnímu dílu mi přišlo, že Rose pomalinku dospívá. Její rozhodování bylo rozumnější. I přesto jsem ale měla chuť jí někdy pořádně omlátit knížku o hlavu, aby si konečně uvědomila, co všechno může použít.

Do děje vstupují nové postavy, které pořádně zamíchají s dějem. Nemyslím tím, že by se děly nějaké veliké zvraty, ale způsobem, který ohrozí milostnou linku. Ale nejen tak. Celkově jsem názoru, že v Mrazivém polibku převládalo řešení vztahů nad akcí. Takže se připravte na pořádnou dávku romantiky.

A teď se dostáváme k bodům, které mi na knize vadily. Jak už jsem naznačila, akcí tu moc není. Začátek sice začal celkem slibně, ale chyběla tam zápletka, která je až na konci. Během toho se nic moc neděje.

To bych ještě snesla. Vampýrskou akademii beru jako oddechovku, u které ,,vypnu". Co ale nemůžu ,,překousnout", je anotace. Myslím si, že anotace je k tomu, aby Vás ,,přilákala" na knihu a měli jste chuť si ji přečíst. U Mrazivého polibku Vám ale téměř vyzradí celý děj. Vím, že za to kniha nemůže,ale nemůžu se přes to ,,přenést".

Dlouho jsem přemýšlela, jak budu knihu hodnotit. Na jednu stranu se tam nic moc neděje, ale konec mě překvapil opravdu moc. I když byl první díl ,,nabitý" akcí, Mrazivý polibek jsem si užila o trochu více.

Hodnocení: 8/10