Pomsta a rozbřesk

24. října 2016 v 15:16 |  Knížky
Autor: Renée Ahdiehová
Ilustrátor: Není
Počet stran: 399
Rok vydání: 2016

V zemi Chorásán si násilnický kalif Chálid každou noc bere novou dívku a za každého rozbřesku ji nechává oběsit na hedvábném provazu. Když se šestnáctiletá Šíva stane jeho obětí, rozhodne se její nejlepší přítelkyně Šeherezáda, že se pomstí, a dobrovolně se stane jeho další ženou. Šeherezáda je nejen odhodlaná zůstat naživu, ale ukončit hrůzovládu kalifa jednou provždy. V tomto napínavém převyprávění Tisíce a jedné noci okouzluje Šeherezáda noc za nocí kalifa svými příběhy, a získává tak další dny života. Ale jestli je Chálid doopravdy takové monstrum, jak je potom možné, že se do něj Šeherezáda zamiluje? A znamená v tomto světě plném tajemství láska vůbec něco?

Můj dojem:Pomstu a rozbřesk jsem si zamilovala nejen díky prostředí, ve kterém se odehrává, ale především díky stylu psaní. U některých knih se mi stává, že mě popisy příliš nebaví a co nejdříve chci být opět u hlavních postav. U Pomsty a rozbřesku se mi ale popisy prostředí hrozně líbily. Autorka píše až básnicky a to dodává knize na jejím kouzlu.

Od Pomsty a rozbřesku neočekávejte příliš akce. Je to především kniha pro romantické duše. Jedná se ale o první díl, a proto jsou zde naťuknuty některá tajemství a myslím si, že pokračování bude ještě zajímavé. Což mě přivádí na otázku: Kdy bude další díl? Autorka má cit pro psaní a konec nemohl být lepší. Je sice pravda, že teď si počkáme na další díl, na druhou stranu jsem ráda, že se můžu těšit na další knihu s mými oblíbenými postavami.

Chálidovi jsem fandila od prvního okamžiku. Uzavřenost a tajemnost se k němu dokonale hodily. Šeherezáda se na začátku jevila jako bezchybná hrdinka - bojovná, vtipná, upřímná a chytrá. Bohužel musím říct, že po polovině knihy mi její myšlenky začaly vadit. Neustále se opakovala ta samá otázka týkající se jejího vztahu s Chálidem.

Jediná věc, které jsem se obávala, když jsem si knížku kupovala, byla, že Šeherezádiny příběhy budou převažovat nad příběhem samotným. Po několika stránkách se tato obava rozplynula a děj knihy pokračoval už bez příběhů.

Obdivuji autorku za propracovanost celého světa. V knize jsou termíny nacházející se ve slovníčku psány kurzívou a celé je to velmi přehledné.

Vedle grafického zpracování a mapy dávám velký palec nahoru za názvy kapitol. Ano, zní to divně. Hrozně mi ale vadí, když čtu knížku, kde jsou kapitoly pojmenovány, a jejich názvy Vám vyzradí děj celé kapitoly. U Pomsty a rozbřesku ale pojmenování kapitoly pochopíte až po jejím přečtení.

Určitě si knížku přečtěte, pokud máte rádi fantasy s pořádným kusem romantiky.

Hodnocení: 9/10
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Kolik knížek přečtete za měsíc?

Žádnou
1-2
3-5
5-8
Více než 8

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Děkuju, že jste došli až na konec stránky.