Fangirl

14. listopadu 2016 v 15:11 |  Knížky
Autor: Rainbow Rowellová
Ilustrátor: Není
Počet stran: 456
Rok vydání: 2015

Ačkoli jsou až na fyzickou podobu každá úplně jiná, Cath odjakživa sdílela se svým dvojčetem Wren všechno: oblečení, trápení s rodiči i vášeň pro knížky o mladém kouzelníkovi Simonu Snowovi. Jenomže teď obě nastupují na vysokou školu a Wren poprvé nechala Cath na holičkách - nechce s ní bydlet na koleji.
Potíž je v tom, že Cath na rozdíl od sestry není právě společensky zdatná. Jejím přirozeným prostředím je internet, kde se nemusí nikomu dívat z očí do očí a kde tisíce fanoušků nadšeně čtou její povídky ze světa Simona Snowa. A to je svět na hony vzdálený bludišti školních budov, v němž číhají nástrahy v podobě všech možných fobií, děsivých spolubydlících s neodbytnými kamarády a profesorek tvůrčího psaní, které o fanfikcích nechtějí ani slyšet.
Co ale Cath zbývá než zachovat klid a nedat se?

Můj dojem: Fangirl se nedá upřít její čtivost. Jakmile jsem se do ní ponořila, nedokázala jsem přestat. Každou chvilku bez čtení jsem přemýšlela, co se stane dál. A když jsem měla před sebou posledních pár stran, v duchu jsem si nadávala, proč jsem četla tak rychle.

Hodně se mi líbil nápad, dát na konec každé kapitoly ukázku ze Simona nebo fanfikce psané Cath. I když nebyly časově za sebou, čtenář trochu nahlédl do osobnosti postav. Jsem perfekcionista, a proto jsem byla mile překvapená, že autorka pracovala i s datem vydání fanfikcí a tím, jak se na nich odráželo i to, jak se zrovna Cath cítila. Jen mě trochu mrzí, že v knize není konec povídky ,,Nedej se, Simone".

Ačkoli je Fangirl příklad ideální oddychovky, řeší i rodinné problémy. Z části to má vinu na tom, že mi Fangirl přirostla k srdci, ale z největší části díky Cath, jelikož jsem se s ní ve většině případů dokázala vžít. Autorka skvělě vystihla pocity a myšlení introverta.

Fangirl Vás neochudí ani o rozmanitost postav. Tichá Cath, energetická Reagan, přátelský Levi, společenská Wren další. Každá postava je úplně jiná.

V jedné větě: Pokud máte rádi romantiku a nechcete nad ničím přemýšlet, neváhejte si Fangirl přečíst.

Hodnocení: 9/10
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Kolik knížek přečtete za měsíc?

Žádnou
1-2
3-5
5-8
Více než 8

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Děkuju, že jste došli až na konec stránky.