Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti

28. listopadu 2016 v 15:56 |  Knížky
Autor: Ransom Riggs
Ilustrátor: Není
Počet stran: 358
Rok vydání: 2012

Tajemný ostrov. Opuštěný sirotčinec. Zvláštní sbírka velice podivných fotografií. To vše čeká na odhalení v knize Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti, nezapomenutelném románu, kde děj a děsivé fotografie přináší jedinečný čtenářský zážitek. Náš příběh začíná strašnou rodinnou tragédií, která přivede šestnáctiletého Jacoba k cestě na vzdálený ostrov u břehů Walesu, kde objevuje rozpadající se trosky sirotčince slečny Peregrinové pro podivné děti. Když Jacob bloumá jeho opuštěnými ložnicemi a chodbami, ukazuje se postupně, že děti slečny Peregrinové byly víc než podivné. Byly možná nebezpečné. Možná byly na opuštěném ostrově drženy v jakési karanténě z velmi dobrých důvodů. A nějak - i když to zní jako něco nemožného - jsou možná stále naživu.

Můj dojem: Sirotčinec slečny Pregrinové je velice zvláštní kniha hned v několika ohledech. Rozhodně se jí nedá upřít její grafická úprava. Fotografie, přebal i celkové spracování knihy nemá chybu. Navozuje dojem tajemna a strašidelna, což je od knihy očekáváno. Už podle anotace by se mělo jednat o ponuřejší příběh. Upřímně jsem ale tyto pocity necítila ani jednou za celou knihu. Žádný pocit, kdy se bojíte o hrdiny, žádný pocit běhání mrazu po zádech.

Co mě ale překvapilo, a ne pozitivně, byl milostný příběh. Romantiku mám opravdu ráda, ale k Sirotčinci mi neseděla. Podle mě tam neměla co dělat. Vstoupila do děje strašně rychle a nepřirozeně.

Na druhou stranu je Sirotčinec velmi čtivá kniha a to je hlavní důvod, proč mě bavila. Námět je celkem originální a konec není tak moc předvídatelný jako u některých knížek, ale bohužel ho autor zkrátil. Klidně ho mohl trochu roztáhnout a právě tím, jak je urychlený, jsem při čtení pochybovala, že by závěrečné dialogy probíhaly tak, jak bylo v knize napsáno.

Hlavním hrdinou je chlapec, což je v dnešní době ve fantasy příjemná změna. Žádná ukňouraná holka, ze které se nakonec stane odvážná vůdkyně. Jacob je chytrý, a to, co většině hrdinů dojde až o několik stránek dále ,jemu ,,docvakne" ve stejnou chvíli jako čtenáři.

Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti není nejlepší kniha jakou jsem četla, ale na to, že je to autorova první, patří mezi lepší průměr. Nemějte od ní žádná očekávání a bude Vás bavit.

Hodnocení: 7/10
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Kolik knížek přečtete za měsíc?

Žádnou
1-2
3-5
5-8
Více než 8

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Děkuju, že jste došli až na konec stránky.