Knižní rok 2016

2. ledna 2017 v 10:28 |  Knížky
Ahoj. Ještě jednou bych Vám chtěla popřát šťastný nový rok 2017. Hlavně zdraví a ať si nový rok pořádně užijete.
Zároveň bych Vám chtěla poděkovat za Vaše komentáře, které mi dělají neskutečnou radost. Jak tady, tak na facebooku.
Čtu si všechny a když na některý neodpovím, neznamená to, že jsem na něj zapomněla. Usmívající seA teď už jdeme na ty knížky.

V roce 2016 jsem přečetla přesně 50 knih a 15 537 stran. Pro mě je to dost, jelikož skloubit školu, čtení a kreslení obrázků (jeden většinou kreslím tak 8 hodin) je celkem těžký oříšek. Doufám, že v roce 2017 se počet knížek ještě navýší. Usmívající se

Přečtené knihy:

5. Claudia Grayová - Na druhé straně (359)
6. Jeff Kinney - Deník malého poseroutky - Výlet za všechny peníze (217)
7. Jeff Kinney - Deník malého poseroutky - Staré dobré časy (217)
8. Jeff Kinney - Deník malého poseroutky - Rodrick je king (217)
10. Chris Priestley - Příšerné příběhy z Černé lodi (215)
13. Karel Čapek - Povídky z jedné a druhé kapsy (315)
14. Jan Neruda - Povídky malostranské (220)
16. Abigail Gibbsová - Temná hrdinka (477)
17. Karel H. Borovský - Král Lávra, Tyrolské elegie, Křest svatého Vladimíra (159)
18. Eduard Petiška - Staré řecké báje a pověsti (240)
19. Šárka Jínová - Letní láska (125)
21. Andrzej Sapkowski - Zaklínač - Poslední přání (280)
22. Charles Gilman - Horror school - Šílený profesor (128)
28. Kay Wilkins - Ripleyho záhady - Příšera v mlze (125)
29. Iva Procházková - Únos domů (133)
32. Evžen Boček - Aristokratka ve varu (117)
33. Nick Spalding - Lásko, kde jsi? (287)
36. Thomas Brezina - Zlato hraběte Drakuly (134)
38. Rick Riordan - Bohové Olympu - Krev polobohů (468)
40. Disney - Kráska a zvíře (45)
43. Sabaa Tahirová - Jiskra v popelu (452)
44. J. K. Rowlingová - Harry Potter a kámen mudrců (285)
46. Delaf, Dubucová - Pupíky 1-7 (360)
48. Viktor Dyk - Krysař (80)
49. Fiona Valpy (224) - recenze vyjde během ledna
50. James Dashner - Labyrint - Útěk (360)

Knížky, které jsou zrecezované, jsem označila zelenou barvou a slouží i jako odkazy na jednotlivá hodnocení. Ale varuju Vás, moje první recenze byly opravdu strašné, ale od Selekce (číslo 23) dál si myslím, že jsem se začala zlepšovat.

Nedočtené knihy:
Jane Hawking - Cesta do nekonečna: Můj život se Stephenem (241)
Giovanni Boccaccio - Dekameron (58)

V tomto článku bych se především chtěla věnovat knihám, které nemají svou vlastní recenzi, ale přesto si zaslouží alespoň pár větiček. V přečtených knihách jsou i některé z povinné četby a o těch s dvěmi výjimkami psát nebudu. Postupovat budu od fantasy, přes humorné knihy až k romantickým a nakonec jedno velké zklamání.


Začnu knihou Na druhé straně, která je posledním dílem tetralogie Akademie Evernight. Stejně jako Temnou hrdinku bych ji doporučila těm, kteří nemají upírů ještě dost. Je to miloučké, sladké čtení s kapkou akce. U temné hrdinky se navím můžete těšit na poměrně dost vtipných situací, zatímco Na druhé straně nabízí zase konec, který jsem ani já nečekala.

Zaklínač, Jiskra v popelu, Labyrint:Útěk a Bohové Olympu: Krev polobohů. Každá má svůj jedinečný styl a každá je úžasná. Pokud hledáte čistokrevnou fantasy se vším všudy, bez špetky romantiky, Zaklínač je správná volba. Kdo by zase chtěl něco s romancí, zkuste Jiskru v popelu. Pokud se Vám líbily Hunger games, možná by Vám mohl padnout do oka Labyrint. A jaký fantasy maniak by neznal Percyho Jacksona? Závěrečný díl Bohů Olympu Vás rozhodně nezklame. Od autora doporučuji jak Percyho Jacksona a Bohy Olympu,tak i Kroniku Cartera Canea.


Poslední fantasy je Horror school: Šílený profesor, která pro mě byla naprostým propadákem. Horší knížku jsem snad nikdy nečetla.


Deník malého poseroutky snad znají úplně všichni. Můžou ho číst úplně všichni nehledě na věk a myslím, že tohle je skvělá série pro někoho, kdo zrovna moc nečte.

Lásko, kde jsi? je skvělá peprnější kniha plná situací, které Vás nutí k úsměvu. Aristokratka ve varu, kniha, o které dost lidí tvrdí, že se prvnímu dílu nevyrovná. Já s nimi nesouhlasím. Je stejně vtipná, ne-li vtipnější. Pupíky. Komiks, který Vám po jazykové stránce nedá vůbec nic, nabídne ovšem situace, které se můžou stát pouze této skupince holek. Zatím jediný komiks, který jsem četla a můžu jedině doporučit.


Poslední kategorií jsou ramntické knihy. Většinu z nich jsem recezovala, ale jedna mi tu zbyla. Letní lásku jsem vzala namátkou v knihovně a ještě teď nevím, jestli ji mám doporučovat. Opravdu by jste tuto knihu měli číst v létě, protože u mě je to jediné období, kdy nejsem na knížky nijak zvlášť náročná a dokážu překousnout otravné hrdinky, jako je ta v Letní lásce.


A teď pár knížek, které nezapadají do žádné z kategorií a každá je úplně jiná. Povinná četba je pro mě peklo, ale letos jsem četla dvě knihy, které se mi líbily. Jsou to knihy Krysař a Král Lávra, Tyrolské elegie, Křest svatého Vladimíra.
Po přečtení Dvora trnů a růží, jsem si už po několikáté vybrala Krásku a zvíře, což je moje srdcová záležitost a nejoblíbenější pohádka vůbec. Knihu Ripleyho záhady mám doma už strašně dlouho a tak jsem ji letos konečně přečetla. Je to kniha pro menší čtenáře a hodnotím ji jako průměr. Únos domů a Zlato hraběte Drakuly jsou skvělé detektivky pro děti. Thomase Brezinu čtu už od třetí třídy a stále mě baví. A nakonec Příšerné příběhy z Černé lodi. Celá série Příšerných příběhů je psaná skvělým stylem. Když jsem četla Příšerné příběhy vánoční a byla jsem večer doma sama, opravdu jsem měla nepříjemné pocity.

A teď to velké zklamání. Je to kniha Cesta do nekonečna: Můj život se Stephenem. Na film Teorie všeho nedám dopustit, ale kniha mi nesedla. Nelíbil se mi styl, jakým je psaná. Hrozně mě to mrzí.


Pokud jste dočetli až sem, tak Vás obdivuji.Usmívající se Doufám, že se Vám článek líbil a třeba jsem Vám dala nějaké tipy na čtení.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Kolik knížek přečtete za měsíc?

Žádnou
1-2
3-5
5-8
Více než 8

Komentáře

1 modni-hity1 modni-hity1 | E-mail | Web | 2. ledna 2017 v 10:46 | Reagovat

krásny blog super článok pozívam ťa na moj blog novootvorený na krorom sa bude konať súťaž 5.1. 2017

2 Lenka Lenka | 2. ledna 2017 v 11:28 | Reagovat

bezva článek :-)

3 tipycz tipycz | Web | 2. ledna 2017 v 12:19 | Reagovat

[1]: Děkuju

[2]: Děkuju

4 Simona Simona | Web | 3. ledna 2017 v 19:37 | Reagovat

Smekám, tolik knížek! Ne že bych v mládí nečetla, dokonce jsem strašně ráda chodila do knihovny a to i několikrát denně, ale nějak je to teď náročný a nestíhám..... :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Děkuju, že jste došli až na konec stránky.