Deník fejsbukové matky

3. dubna 2017 v 14:57 |  Knížky
Autor: Lucie Nachtigallová
Ilustrátor: Není
Počet stran: 208
Rok vydání: 2017

Specifický smysl pro humor, sebeironie a další stovky vtipných příběhů mámy od tří dětí, kterou jste mohli poznat už v prvním díle Deníku fejsbukové matky, tlačí na naši bránici snad s ještě větší silou než předtím.
Peripetie, které rodiče, dvojčata Viki a Fandu, jejich malou sestru Bětku a domácí zvěřinec denně potkávají, tentokráte zahrnují statusy z let 2012 - 2014. Jak to dopadne, když se přetížená matka rozhodne ještě kromě plození, rození, kojení a výchovy dětí podnikat? Věřte, že se budete smát od první do poslední stránky.Můj dojem: Hned na začátku se musím přiznat, že jsem první díl nečetla. Na knížku jsem narazila v knihovně a jelikož jsem ji viděla u několika blogerů, půjčila jsem si ji domů. Nemohu ji tedy srovnávat s prvním dílem. To mi ovšem nebrání napsat na ni malou recenzi.

Na první pohled mě ohromila její grafická stránka. Ta se velmi povedla. Jako perfekcionista jsem ocenila druh papíru, styl písma, fotky u statusů... Nicméně jsem si i všimla, že u některých částí není datum psán slovy, ale čísly - například místo 23. dubna je 23.3. Jedná se sice o maličkou chybičku, ale přesto mi trochu vadila. Nejspíš si právě myslíte, že jsem hrozný ,,šťoural", ale....jsem prostě ,,puntíčkář".

Knížka funguje jako skvělá oddechovka. Čte se velmi dobře a rychle, na léto jako dělaná. Líbily se mi i fotky, jelikož někdy jsem si i říkala: To snad ani není možný. Krásně doplnily celou knihu. Hodně lidí říká, že se u knížky smáli. Bohužel já ne. Podle mě to není zas tak moc vtipné. Ano, párkrát jsem měla na tváři úsměv, ale že bych se nahlas smála, to se říci nedá. Velmi oceňuji i statusy o událostech, které se v tu dobu udály.

Po jazykové stránce Vám kniha nedá nic. Pokud ale rádi čtete blogy a podobné věci, Deník fejbukové matky by se Vám mohl líbit.

Hodnocení: 7/10

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Kolik knížek přečtete za měsíc?

Žádnou
1-2
3-5
5-8
Více než 8

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Děkuju, že jste došli až na konec stránky.