Mé (dětské) knižní lásky #1

6. července 2017 v 20:07 |  Knížky

Ahoj, vítám Vás u nové série, která bude vycházet každý týden o prázdninách. Aspoň v to doufám. V každém článu představím několik knížek z mého dětsví, které si pamatuju do teď a které se mi velmi líbily. Každý článek bude o nějaké skupině knížek, tentokrát to jsou knížky o zvířátkách. Ano, je to trochu nostalgie. Jsou to ty úplně první knížky, které mi rodiče četli před spaním, ale i dnes si je ráda prohlížím. Doufám, že se Vám bude série líbit a klidně se pochlubte do komentářů, jaké knížky jste četli Vy.

Jako dítě jsem četla většinu knížek o zvířátkách. Byly to krátké příběhy, ne delší než jedna A4. Do dnešního dne je mám stále v knihovničce. Už jako dítě jsem dávala hodně na ilustrace, a i když je dnes už nečtu, stále si někdy nějakou knížku vytáhnu z knihovny a prohlížím si v ní obrázky.Teď si docela dost protiřečím, jelikož Kráska a zvíře je jedna z mála knížek, která není o zvířátkách, ale rozhodně je to jedna z nejcennějších v mé knihovničce. Pomatuju si, že v této edici vycházely všechny Disney pohádky. Ke Krásce mám ještě první díl, Sněhurku, ale ta mě zase tak nebaví. Ke knížkám jsou i CD. Je jedno, kolik mi je, Krásku a zvíře poslouchám skoro pořád. Už to znám sice úplně nazpamět, ale stále mě to nepřestává bavit. Kráska a zvíře je prostě moje srdcovka.Pohádky z hájovny byla jedna z mých nejoblíbenějších. Vypráví čtyři příběhy o zvířátkách a jejich dobrodružstvích v lese. Na první pohled si mi líbily ilustrace. Pohádky jsou krátké, psané velkými písmeny a hlavně ty ilustrace! Knížka je opravdu krásná a vřele ji doporučuji.
Další knížka se jmenuje Pohádky se zvířátky. Můžete hádat, co se mi na knížce líbilo ze všeho nejvíc. Samozřejmě ilustrace. Pamatuju si, že tuto knížku mi četl taťka před spaním. Příběhy jsou kraťoučké, vždycky na dvojstránku i s ilustrací.
A jako poslední Bajky z celého světa. Byla to úplně první knížka,kterou jsem přečetla sama. Velký podíl na tom budou mít určitě velká písmenka, ale příběhy se mi líbily, některé si ještě pamatuju. A jak jinak, na první pohled mě opět zaujaly obrázky.

Doufám, že se Vám článek líbil a budu se těšit u dalšího dílu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Kolik knížek přečtete za měsíc?

Žádnou
1-2
3-5
5-8
Více než 8

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Děkuju, že jste došli až na konec stránky.