Mé (dětské) knižní lásky #2

13. července 2017 v 18:47 |  Knížky

Ahoj, je tu další díl ze série Mé (dětské) knižní lásky. Kdo ještě nečetl první část, může se na ni kouknout zde. Tentokrát ukážu čtyři knížky, které jsem četla přibližně ve druhé třídě. Už o mně asi víte, že mám ráda filmy od Disneyho. Mně se ale líbí pohádky celkově. A o tom, jaké jsem četla, bude tento článek.


Myslím, že není nikdo, kdo by neznal Rákosníčka. Jako malé jsme se se ségrou dívali každý den na Večerníčka a mně osobně se nejvíce líbily/líbí takové ty staré klasické. V této knížce je sedm příběhů, rozdělených do tří kategorií - Rákosníček a rybník, Rákosníček a hvězdy a Rákosníček a počasí. Knížku jsem četla na začátku druhé třídy, když jsme začali psát čtenářský deník a moc se mi líbila.


Další dva skřítky snad také představovat nemusím. Knížka o Křemílkovi a Vochomůkovi už je mnohem delší než Rákosníček, ale stále má velká písmena. Co k tomu jen říci. Knížka je stejně krásná, jako je Večerníček.


Knížku Ať žijí duchové! jsem četla na konci druhé třídy a pokud si dobře pamatuju, byla to úplně první knížka s malými písmenky, která měla přes sto stránek, kterou jsem četla. Příběh je na motivy filmu, který se mi velmi líbí a rozhodně si ji plánuju přečíst znovu.Poslední knížkou v tomto článku je Mateřídouška vlasti naší milé. Knížka obsahuje říkadla a české a slovanské pohádky. Je už poměrně stará, ale podle mě je to jedna z nejhezčích knížek. Tato knížka se mi líbí především díky slovanským pohádkám, jelikož ty mám velmi ráda.

Doufám, že se Vám článek líbil.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Kolik knížek přečtete za měsíc?

Žádnou
1-2
3-5
5-8
Více než 8

Komentáře

1 Anna Anna | Web | 14. srpna 2017 v 12:56 | Reagovat

Parádní pohádky píše i Lucie Kaletová... :-)

2 tipycz tipycz | Web | 14. srpna 2017 v 13:29 | Reagovat

[1]: Kouknu se.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

Děkuju, že jste došli až na konec stránky.